Množství volných adres pro internetové domény se za poslední tři měsíce snížilo z deseti na sedm procent. Podle odborníků se tak potvrzuje odhad jejich úplného vyčerpání na podzim roku 2011. Uvedl to výkonný ředitel českého sdružení CZ.NIC Ondřej Filip.

Odhadovaný termín vyčerpání adres protokolu IPv4 se podle Filipa stále posouval s tím, jak jednotliví registrátoři vraceli nevyužité bloky adres a zároveň se zefektivnil systém jejich přidělování. “Jenže za poslední dva měsíce se datum neposunulo. Jinými slovy, konec se blíží rychleji, než jsme předpokládali,” uvedl Filip.

Podle Filipa ještě internetové firmy nepanikaří a nesnaží se získat co nejvíce adres pro sebe, dokud ještě jsou, ale na druhou stranu se ani organizaci IANA nedaří získávat žádné dříve přidělované bloky adres. IANA dohlíží na správu internetových protokolů.

Východisko ze situace odborníci vidí v přechodu od protokolu IPv4 na IPv6, který pro adresy nabízí výrazně více prostoru. Přechod je však logisticky velmi náročný, firmy se mu proto zatím brání.

Zdroj: tyden.cz

Linkuj si!      Jaggni to!Jaggni to!   Pridej na Seznam  
JOSEF KUBÍK nákladní autodoprava

Zanechej komentář