Žárlivost není jen otázkou povahy, ale i výšky člověka. Tvrdí to tým pracovníků z univerzit v nizozemském Groningenu a španělské Valencii, podle něhož platí: čím menší muž, tím větší žárlivec. Na svědomí to podle nich má evoluce, neboť ženám připadají atraktivnější větší muži.

Při výzkumu v Nizozemsku a Španělsku bylo dotázáno víc než pět stovek lidí. Zatímco ženy reagovaly nepřátelsky především na krásu a šarm zástupkyň stejného pohlaví, jejich protějšky měli obavy hlavně ze silných a bohatých mužů. Ukázalo se rovněž, že vyšší muži jsou méně náchylní k žárlivosti než jejich méně vzrostlí kolegové. U žen prý naopak k největším žárlivkyním patří dámy průměrného vzrůstu.

Vědci to vysvětlují evolučními zákonitostmi. Již dříve výzkum “odhalil”, že pro ženy jsou atraktivnější vyšší muži, ty naopak více přitahují ženy střední výšky, neboť se těší nejlepšímu zdraví a plodnosti. Na rozdíl od vysokých mužů jsou ale středně vzrostlé ženy za určitých okolností mnohem žárlivější než malé nebo vysoké dámy. Platí to v případě, že jsou nuceny čelit tělesně vyspělejší nebo sociálně lépe postavené sokyni.

“Vyšší ženy jsou dominantnější a dokážou lépe bojovat než menší ženy,” vysvětlují tuto skutečnost vědci ve studii otištěné v aktuálním vydání odborného magazínu Evolution and Human Behavior. To, co ženy tak obdivují u mužů, u stejného pohlaví nemohou ani cítit.

Zdroj: azpravy.cz

gelové nehty
Linkuj si!      Jaggni to!Jaggni to!   Pridej na Seznam  
JOSEF KUBÍK nákladní autodoprava

Zanechej komentář