Praha – Dvacet pět tisíc. Až tolik lidí se podle Českého statistického úřadu živí v České republice provozováním nejstaršího řemesla. Zatímco dnes je česká legislativa v jejich ?živnosti? prakticky nijak neomezuje, brzo se začne české scéně komerčního sexu blýskat na horší časy.

Prostitutky a prostituti si možná budou muset dávat pozor, kam že to vlastně chodí do práce. Rozhodnou-li se nabízet své tělo po lednu 2010 k sexuálním hrátkám na ulici či v nočním klubu, který je na dohled škole nebo třeba dětskému hřišti, mohou za to jít na dva roky, v krajním případě, budou-li před školou nabízet sex opakovaně, až na pět let za mříže.

Sněmovna totiž nedávno schválila nový trestní zákoník z pera ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila (ODS) i s docela nově vytvořeným trestným činem ?Prostituce ohrožující mravní vývoj dětí?. Pokud proti této trestní revoluci nebude mít nic Senát ani prezident, můžeme se prvních ?lehkých? žen či mužů ve vězení dočkat už po 1. lednu 2010.

Těžké oplétačky se zákonem však bude mít nejen nevěstka, která bude pracovat pod okny nezletilých školáků. ?Skutková podstata prostituce ohrožující mravní vývoj dětí podle návrhu se vztahuje i na jiná než školská zařízení, která jsou určena pro návštěvu nebo pobyt dětí,? upřesnil Pospíšil.

Lidovci pro absolutní zákaz

Český sexuální průmysl však nakonec může být rád, že neprošel návrh lidovecké poslankyně Michaely Šojdrové. V takovém případě by bylo nejstarší řemeslo zakázáno úplně. Kněžky lásky i jejich zákazníci by se mohli dostat na rok za katr jen za to, že vyinkasují či zaplatí pár drobných za sexuální styk.

Přestože zákaz prostituce sněmovnou neprošel, prožívají někde prostitutky těžké časy už dnes. Například v severočeském Chomutově jsou už několik týdnů doslova lovnou zvěří. Tamní radnice si je natáčí na kameru a spolu s jejich zákazníky pak fotky zveřejňuje na internetu.

Odrazení Němci

To už odradilo především sexuchtivé Němce a prodejné ženy přišly o značnou část příjmů.

?Lidé zaznamenali, že se situace zklidnila, stejně jako chování prostitutek a jejich pasáků,? přiznal Jan Řehák z chomutovské radnice.

Z jakého důvodu jsou mimo jiné české ženy v zahraničí oblíbeny, vysvětluje mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura takto: ?Česká republika přitahuje sexuchtivé turisty především levnými cenami sexuálních služeb od 500 korun.?

Zdroj: azpravy.cz

Linkuj si!      Jaggni to!Jaggni to!   Pridej na Seznam  
JOSEF KUBÍK nákladní autodoprava

Zanechej komentář