Soud v Texasu odsoudil mladého Američana k 25 letům vězení za to, že způsobil vážné popáleniny své dvouměsíční dceři, když ji strčil do mikrovlnné trouby.
Soud v Texasu poslal na 25 let do vězení dvacetiletého Joshuu Mauldina z Arkansasu za to, že strčil svou dvouměsíční dcerku na 10 až dvacet sekund do mikrovlnné trouby. Způsobil jí tím popáleniny druhého a třetího stupně a dítě si ponese následky po celý život.

Podle původního znění obhajoby byl Američan v době činu duševně nemocný, porota ale tuto verzi odmítla. Jak doplnila obžaloba, mladík měl už dříve násilnickou minulost, lhal o své údajné duševní nemoci a úmyslně ublížil své dceři, protože nebyl spokojen se svým manželstvím bez lásky.

Dvacetiletý otec tvrdil, že svou dcerku strčil do mikrovlnné trouby v květnu minulého roku proto, že chtěl dítě ochránit před svými psychickými stavy a halucinacemi.

Děvčátko Ana utrpělo na tváři popáleniny druhého a třetího stupně. Její stav si vyžádal amputaci části levého ucha a dva kožní štěpy.

Opatrovatelka Heather Croxtonová vyprávěla u soudu o každodenní bolestivé léčbě, kterou dítě muselo podstoupit. ?Pro tvé jednání není žádná omluva a já nevidím den, kdy budeš propuštěn a ponechán pokračovat ve svém životě, zatímco Ana bude dále platit za tvé jednání,? řekla odsouzenému.

Mauldinův právník prohlásil, že jeho klient ve vězení zahájí léčbu, kterou potřebuje vzhledem ke své duševní nemoci, doplnila britská televizní stanice BBC.

Zdroj: azpravy.cz

Linkuj si!      Jaggni to!Jaggni to!   Pridej na Seznam  
JOSEF KUBÍK nákladní autodoprava

Zanechej komentář