Brno – Al?Káida vede svůj džihád a Talibán hrozí svými útoky. Stále více lidí si spojuje islám pouze s terorismem. Bránit se proti těmto stereotypům začali brněnští muslimové. Jako první v republice začaly vydávat svůj časopis s názvem Tajemství islámu.

?Chtěli jsme vytvořit prostředníka mezi muslimy a nemuslimskou většinou a zamezit předsudkům lidí vůči islámu. Jde o první časopis věnující se Arabům a muslimům v Česku,? přiblížil Lukáš Lhoťan z Libertas Independent Agency, která bojuje za práva muslimů u nás.

První číslo muslimského listu je již v prodeji v knihovnách a čajovnách po celé republice. Lidé si mohou přečíst třeba komentář k filmu Krycí jméno Zohar o izraelském agentovi či zamyšlení o náboženské svobodě od zesnulého českého muslima profesora Mohameda Ali Šilhavého.

Snahy muslimů propagovat a bránit svoji kulturu mezi lidmi sílí. Brněnská mešita zavedla výuku islámské věrouky, muslimští studenti v Brně otevřeli první internetový kurz. Libertas Independent Agency rovněž před nedávnem protestovala proti islamofobní reportáži televize Nova. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání ji uznala jako oprávněnou.

Linkuj si!      Jaggni to!Jaggni to!   Pridej na Seznam  
JOSEF KUBÍK nákladní autodoprava

Zanechej komentář