Muži, kteří si v automobilech užívají komfortu vyhřívaných sedaček, tím možná snižují své šance na početí potomka. Vyplývá to ze studie německých vědců, kterou cituje časopis New Scientist.

Produkce spermií je nejlepší, když je teplota šourku o jeden nebo dva stupně Celsia pod normální tělní teplotou 37 °C. Právě kvůli chlazení jsou mužská varlata uložena mimo břišní dutinu.

Vědci připevnili senzory na pohlavní orgány tří desítek zdravých mužů, kteří se na 90 minut posadili na vyhřívanou sedačku auta. Už po hodině průměrná teplota stoupla na 37,3 °C a u jednoho ze sledovaných mužů vědci zaznamenali dokonce 39,7 °C.

Pro srovnání měřili vědci také teplotu pohlavních orgánů mužů, kteří seděli na nevyhřívané sedačce automobilu. U nich průměrné hodnoty dosahovaly 36,7 °C.

Studie, kterou vedl Andreas Jung z Giessenské univerzity, neměřila u sledovaných dobrovolníků pohyblivost či počet spermií. Vědci se ale obávají, že už malé zvýšení teploty pohlavních orgánů může způsobovat problémy. Vliv teploty na tvorbu spermií potvrdily už dříve jiné studie.

Zdroj: www.tyden.cz

Linkuj si!      Jaggni to!Jaggni to!   Pridej na Seznam  
JOSEF KUBÍK nákladní autodoprava

Zanechej komentář