Vatikán – Víra v mimozemské bytosti není v rozporu s vírou v Boha. Oznámil to hlavní vatikánský astronom a papežův vědecký poradce José Gabriel Funes.

?Stejně jako žijí rozmanitá stvoření na Zemi, mohou tu být i jiné bytosti, dokonce inteligentní, stvořené Bohem. Není to v rozporu s naší vírou, protože my nemůžeme omezovat tvůrčí svobodu Boha,? uvedl 45letý jezuita Funes v článku otištěném v týdeníku L’Osservatore Romano.
Můj bratr ET

V rozhovoru nesoucím titulek ?Mimozemšťan je mým bratrem? se reverend Funes, jenž stojí v čele Vatikánské observatoře, zaobírá také možností, že hříšné lidstvo je ?zatoulanou ovcí?, kdežto mimozemšťané ani nemusejí být obtíženi prvotním hříchem.

?Mohou se stále těšit plnému přátelství svého stvořitele,? spekuluje Funes a ptá se, proč o nich rovnou nehovořit jako o ?bratrech mimozemšťanech?.
Velký boží třesk

Coby astronom Funes soudí, že vesmír nejpravděpodobněji vznikl během tzv. velkého třesku. Ani tato teorie, podle níž se vesmír, na úsvitu času existující v jediném bodě, začal náhle rozpínat, si podle něj neprotiřečí s církevním dogmatem o Bohu stvořiteli.

?Bůh je stvořitelem. Stvoření má smysl … nejsme dětmi náhody,? citovala Funese agentura Reuters.

Zdroj: azpravy.cz

Linkuj si!      Jaggni to!Jaggni to!   Pridej na Seznam  
JOSEF KUBÍK nákladní autodoprava

Zanechej komentář