Americká společnost Palm uvedla v sobotu na americký trh telefon Pre. Měl by konkurovat iPhonu od firmy Apple a komunikátoru Blackberry od společnosti Research In Motion.

Před zahájením prodeje se před některými prodejnami vytvářely fronty, podle agentury Reuters ale nešlo o žádné davy. Cena přístroje Pre byla stanovena na 199,99 USD (asi 3800 Kč), ale jen pro zákazníky, kteří podepíšou s operátorem Sprint Nextel smlouvu o využívání služeb alespoň na dobu dvou let. Jinak by stál přístroj o sto dolarů více.

Přístroj Pre je považován za stěžejní produkt nejen pro firmu Palm, ale i pro operátora Sprint. Část příznivců předpokládá, že právě Pre bude tím přístrojem, který dokáže snížit poptávku po telefonech iPhone. Někteří z těch, kteří si přišli Pre koupit, sice uvažovali o nákupu telefonu iPhone, ale pak se prý rozhodli počkat.

Sprint Nextel je třetím největším mobilním operátorem v USA. Úspěch telefonu Pre je pro podnik důležitý především proto, že má zastavit odchod klientů a přilákat zákazníky od konkurence. To je hlavně od operátorů AT&T a Verizon Wireless. Konkurenční telefon iPhone v USA prodávají pouze partneři AT&T.

Foto: Palm

Zdroj: www.tyden.cz

gelové nehty
Linkuj si!      Jaggni to!Jaggni to!   Pridej na Seznam  
JOSEF KUBÍK nákladní autodoprava

Zanechej komentář