Mobilní operátor T-Mobile začal testovat technologii NFC (Near Field Communication), která umožňuje bezdrátové datové přenosy z mobilního telefonu na krátké vzdálenosti. Vybraní zaměstnanci operátora tak budou moci prostřednictvím SIM karty například platit nebo se identifikovat při vstupu do budovy.

První výsledky testování by měly být známy ve druhém pololetí letošního roku. Pilotní provoz je připraven v budově T-Mobile na pražských Roztylech.

Z pohledu mobilního operátora je ideálním nástrojem pro NFC technologii právě telefon a jako bezpečné úložiště dat slouží SIM karta. Ta, na rozdíl od mobilu, zajišťuje maximální bezpečnost a umožňuje uživateli například jednoduše přenést si svoji identitu NFC při výměně telefonu.

T-Mobile spolupracoval na vývoji NFC SIM karet s firmou Gemalto, která se zabývá digitální bezpečností.

ČTĚTE TAKÉ: Mobilními sítěmi už proudí více dat než hlasových přenosů

Technologie NFC se vyvinula kombinací několika starších standardů a díky sjednocení protokolů výrazně ulehčí vzájemnou interakci přístroje uživatele s dalšími elektronickými zařízeními. NFC umožňuje rychlé spojení, odeslání, příjem i sdílení předem definovaných dat, sloužících pro identifikaci, šíření souborů či v budoucnosti pro bezpečné a rychlé platby.

Zdroj: www.tyden.cz

Linkuj si!      Jaggni to!Jaggni to!   Pridej na Seznam  
JOSEF KUBÍK nákladní autodoprava

Zanechej komentář