Syn ministra průmyslu Martina Římana (ODS), teprve 20letý Václav, půjde do vězení. Až 8 let mu hrozí za pobodání spolužáka.

Student Vysoké školy ekonomické, teprve 20letý Václav Říman, syn ministra průmyslu a obchodu Martina Římana, byl obžalován z pokusu o těžkou újmu na zdraví. Informoval o tom jako první Pražský deník. Letos v únoru mladík po hádce pobodal svého o rok staršího kolegu z Vysoké školy ekonomické v Praze.

Pokus o těžkou újmu na zdraví!

Obvodní státní zástupkyně pro Prahu 3 se nyní rozhodla Římana mladšího obžalovat. A to z pokusu o těžkou újmu na zdraví. “Obžalobu jsme přijali. Hlavní líčení by mělo začít v červnu,” řekla pracovnice Obvodního soudu pro Prahu 3. Pokud bude Václav Říman uznán vinným, může jít až na osm let za mříže.

Říman roztržku ukončil útokem s nožem

Ke smrtící šarvátce došlo brzy ráno na vysokoškolských kolejích. Žalovaný trestný čin se odehrál v únoru na žižkovské koleji tak, že v časných ranních hodinách měl Václav Říman pobodat jiného studenta.

“Oslavující skupinka studentů rušila ostatní. Hádali se a prali. Roztržku ukončil jeden z nich tím, že atakoval svého kolegu. Zavíracím nožem mu pak způsobil bodná poranění,” popsala incident policie.

Otec: Jen nešťastná událost

Šokující reakce se dopustil otec, současný ministr Topolánkovy vlády. Podle něj šlo o “nešťastnou událost, k níž došlo po napadení v synově pokoji.” Jen na synovi nyní podle Římana bude, aby soudu vysvětlil, že šlo o sebeobranu.

“Václav nikdy nebyl problémové dítě,” vyjádřil se ministr. Jak se ale mohl bezproblémový mladík dopustit natolik krvežíznivého činu, to nikdo nechápe.

gelové nehty
Linkuj si!      Jaggni to!Jaggni to!   Pridej na Seznam  
JOSEF KUBÍK nákladní autodoprava

Zanechej komentář