S dosud údajně nejlepším důkazem toho, že mozky homosexuálních osob jsou jiné než mozky osob heterosexuálních, přišli ve své nové studii vědci ve Švédsku. Mozky homosexuálních mužů a lesbických žen nesou podle výsledků studie znaky opačného pohlaví – u mužů ženského a u žen mužského. U osob s heterosexuální orientací tyto znaky chybějí.

“Poznatky z této studie dokazují, že homosexualitu nelze považovat za jev získaný změnou jednání, ale za jev biologicky daný,” řekla k tomu deníku Dagens Nyheter lékařka a výzkumnice Ivanka Savicová ze Stockholm Brain Institute při Karolinské nemocnici ve švédské metropoli.

Studie je podle ní dosud nejlepším důkazem toho, že mezi homosexuály a heterosexuály existují fyziologické rozdíly. Při studii byly zkoumány mozky celkem devadesáti osob obou pohlaví. Výzkumníci nejdříve zkoumali krevní oběh v amygdale, mandlovité části mozku, jež je zvlášť propojena s citovými reakcemi. Přišli přitom na to, že spojení amygdaly s jinými částmi mozku vypadá u různých skupin různě. U heterosexuálních mužů a lesbických žen byla amygdala zvlášť zřetelně propojena s mozkovými centry, které řídí pohybové ústrojí. U homosexuálních mužů a heterosexuálních žen byla amygdala zřetelně spojena s mozkovými centry, které ovládají pocity. Dalším poznatkem byla skutečnost, že pravá část mozku je u lesbických žen a heterosexuálních mužů větší než u heterosexuálních žen a homosexuálních mužů.

“Nevíme, proč se mozky homosexuálů a lesbických žen podobají opačnému pohlaví, a nevíme ani to, jaký to má další význam. Můžeme zatím konstatovat jen tolik, že tomu tak skutečně je,” řekla k poznatkům Savicová.

Zdroj: www.tyden.cz 

gelové nehty
Linkuj si!      Jaggni to!Jaggni to!   Pridej na Seznam  
JOSEF KUBÍK nákladní autodoprava

Zanechej komentář