Ostrava – Zhruba 130 fanoušků Sparty Praha, kteří dnes odpoledne přijeli na zápas svého týmu s Baníkem Ostrava, měli velké problémy dostat se na Bazaly.

Jejich cesta rychlíkem Olše z Prahy do Ostravy přitom probíhali relativně v klidu. To však platilo pouze do zastávky Ostravy-Svinov, kdy někdo hodil do vagónu dýmovnici. Fanoušci museli vystoupit a vlak začal nabírat zpoždění. Na místě zasahovali policisté, jelikož část sparťanů chtěla prorazit jejich koridor a po vlastní ose vyrazit na Bazaly. V tom jim ale ochránci zákona zabránili a nakonec je přiměli nastoupit zpět do vlaku. Ten poté s téměř půlhodinovým zpožděním dojel na hlavní vlakové nádraží. Cestou sparťané vyhazovali lahve a další předměty.

V Ostravě-Přívoze již na ně čekali policisté včetně těžkooděnců a hlídek se psy. Fanoušci vykřikující sparťanská a protibaníkovská hesla za dohledu policistů z antikonfliktního týmu a příslušníků pořádkových jednotek nasedli do dvou speciálních autobusů ostravského dopravního podniku, který je měl dopravit na Bazaly.

Ve chvíli, kdy se autobusy chystaly vyjet, však došlo k dalšími incidentu. Agresivní příznivci pražského týmu vytlačili několik oken. Za asistence policie pak byli přinuceni vystoupit a na ostravský stadion jít v doprovodu policie pěšky. Samotný zápas začal bez jejich přítomností.

?Je to pro nás nestandardní situace,? prohlásil velitel policejního opatření Miroslav Pech.

K branám stadionu dorazili sparťanští fanoušci až před 18.. Většina z nich ale první poločas vůbec neviděla. Před vstupem do sektoru hostí se všichni museli podrobit důkladné bezpečnostní prohlídce.

Kvůli hpozené dýmovnici, která přiletěla ze sektoru fanoušků hostí musel být během druhého poločasu na několik minut ligový zápas přerušen.

Zdroj: azpravy.cz

Linkuj si!      Jaggni to!Jaggni to!   Pridej na Seznam  
JOSEF KUBÍK nákladní autodoprava

Zanechej komentář