Náchod – V náchodské ČSSD sílí volání po vyloučení poslance Evžena Snítilého ze strany. O tomto kroku se bude rozhodovat 3. března

Snítilý se v pátek vzepřel usnesení strany a v prezidentské volbě hlasoval místo pro Švejnara pro Klause. ?Je to zrada, to nelze nazvat jinak,? řekl předseda náchodské organizace ČSSD Miloslav Mrština. ?Tím, že porušil stranické usnesení, porušil vlastně i stanovy strany. Měl by odejít ze strany sám a složit i poslanecký mandát.?

O vyloučení Snítilého ze strany se bude jednat 3. března. Na tento termín byla včera dohodnuta schůze městské organizace v Náchodě, která bude rozhodovat o Snítilého vyloučení ze strany. ?Pozvánku dostane i Snítilý, aby mohl vše na schůzi vysvětlit,? uvedl předseda náchodské organizace Miloslav Mrština. K vyloučení Snítilého ze strany se musí shodnout nadpoloviční většina všech zdejších členů, takže něco přes dvacet lidí.

Hlas Snítilého byl v pátek jedním ze dvou, které nakonec rozhodly o vítězství současného prezidenta.

A jak Mrština dodal, Snítilý se mu nezdál od počátku, co ho znal. ?Byl nakloněn ODS v mnohých věcech už před třemi roky. ČSSD pod jeho vedením přestala představovat protipól ODS. Snítilý se mi nezdál už pro jeho přátelství se Zdeňkou Horníkovou,? uvedl Mrština.

Horníková je poslankyní ODS, je také z Náchoda, a byla to právě ona, kterou při prezidentské volbě zachytila společně s Ivanem Langrem proslulá fotografie, na které do Snítilého na chodbě něco ?hučí?.

Náchodská schůze ČSSD, na které by měl být Snítilý vyloučen ze strany, by se měla konat 3. března. ?Vzhledem k aktuální situaci je ale možné, že termín bude uspíšen,? dodal Mrština.

Sám bude trvat na jeho vyloučení. A stejný názor má prý většina tamní organizace. ?Problém je, že v tradičně pravicovém Náchodě je Snítilý pro řadu obyvatel hrdina.?

Jediné dobré slovoo teď pro ?zrádce? Snítilého nemá ani jeho poslanecká kolegyně z nedalekého Hradce Králové Hana Orgoníková. ?Zjišťuji, že to byl pro mne naprosto neznámý člověk. Takto jsem ho neznala,? řekla včera pro server Novinky.cz překvapená poslankyně.

Sám Snítilý nebere od pátku telefony. Po zvolení Klause odjel s ochrankou hned domů a mobil má vypnutý. Předtím odmítl nařčení, že hlasování pro Klause mu ODS pořádně zaplatila. To vyvrací například právě poslankyně Horníková.

?To nebylo žádné náhlé přiklonění se k panu Klausovi. Snítilý nevolil proti Švejnarovi, ale dlouhodobě uznává pana Klause a volil tak, jak cítil. Nebyl to v žádném případě obrat v řádu hodin, dnů, či týdnů, jak si mnozí myslí,? uvedla Horníková.

Snítilý už od ledna není šéfem královéhradecké krajské ČSSD. Z funkce odešel ? podle vlastních slov ? ze zdravotních důvodů. Část krajské organizace už kvůli aféře volá po revizi kandidátky pro listopadové krajské volby. Tu totiž sestavoval právě Snítilý.

Zdroj: azpravy.cz

Linkuj si!      Jaggni to!Jaggni to!   Pridej na Seznam  
JOSEF KUBÍK nákladní autodoprava

Zanechej komentář