ČT odvysílala v prime time přenos z finále modelingové soutěže, což nebylo nic jiného, než velkolepá přehlídka anorektiček.

Zatímco světová veřejnost je zneklidněna narůstající hrozbou anorexie a v některých zemích, na příklad ve Francii, se s její propagací rozhodli bojovat pod hrozbou vězení a vysokých pokut, u nás v Čechách si, zdá se, s touto nebezpečnou nemocí nikdo hlavu neláme. Natožpak naše veřejnoprávní médium?

Byla to opravdu hrůzná podívaná. Člověk měl chuť skočit do obrazovky a zakřičet jako dítě z Andersenovy pohádky: ?Císař je nahý!? Celou dlouhou hodinu jsme sledovali defilé vyhublých krásek. Lidské žirafy s andělskými obličeji, nicméně samá ruka, samá noha, vykračovaly na pódiu s nepřítomným pohledem a jen výjimečně se některá usmála. Kolik z nich si před soutěží šňuplo kokain, napadá zasvěcené?

Při pohledu na jejich chůzi jsem si vzpomněl na slova legendárního mima Jaroslava Čejky, který si v pořadu Jana Krause Uvolněte se, prosím stěžoval na to, že dnešní modelky vůbec neumí chodit a jejich chůze připomíná chůzi pštrosů…

Dojem  nevylepšila ani půvabná Češka Linda Vojtová, kterou tato tzv. nejprestižnější modelingová soutěž světa vynesla na titulní stránky módních časopisů. Je opravdu nádherná, ale co naplat, když má nohy do O a skoro dva metry?

Vítězka Jennifer Messelier, připomínající v černé krajkové róbě mrtvou Ofélii, paradoxně pochází z Francie, která podněcování anorexie vyhlásila válku. Ještě větším paradoxem bylo závěrečné ujištění, že se příští finále Elite model look bude bude konat v Číně. Už vidím, jak Číňané natahují své dívky na skřipec, aby v soutěži obstály. Vždyť kvůli nadcházejícím olympijským hrám mrzačí tisíce lidí…

Jak je vůbec možné, že se takový pořad do hlavního vysílacího času veřejnoprávního média dostal? Asi proto, že v porotě zasedl plešatý generální ředitel Janeček, hříšný milovník krásných žen.

Zdroj: azpravy.cz

Linkuj si!      Jaggni to!Jaggni to!   Pridej na Seznam  
JOSEF KUBÍK nákladní autodoprava

Zanechej komentář