Microsoft dnes zpřístupnil plnou verzi svého nového internetového prohlížeče. Internet Explorer 8 je od 17 hodin zdarma ke stažení na internetových stránkách společnosti. Nainstalovat si ho mohou legální uživatelé operačních systémů Windows XP a Vista. Bude také součástí chystaných Windows 7.

Internet Explorer 8 je k dispozici ve 25 jazycích včetně češtiny. Podle Microsoftu přináší řadu zlepšení a nových funkcí, především pak v bezpečnosti, produktivitě a uživatelské přívětivosti.

Akcelerátory usnadňují přístup k často využívaným službám.

Používá například takzvané akcelerátory umožňující přímý přístup k často používaným službám, například mapám, slovníkům a encyklopediím. Na navštívené stránce stačí označit libovolný text. Nad výběrem se zobrazí modrá ikona. Kliknutím na ni se vybraný text použije v malém okně se zvolenou službou (adresa se zobrazí na mapě, slovník vyhledá překlad…).

Funkce Web Slice umožňuje sledovat aktualizaci stránek uložených mezi oblíbenými přímo z panelu Oblíbené položky, aniž by bylo nutno na stránky vstupovat.

Web Slice sleduje změny na stránkách uložených mezi oblíbenými.

Internet Explorer 8 díky službě InPrivate podporuje i anonymní prohlížení, při kterém se neukládá historie navštívených stránek ani další stopy po procházení webu. Prohlížeč by měl být také bezpečnější než předchozí verze. Microsoft tvrdí, že jeho prohlížeč dosahuje v ochraně před škodlivými kódy lepších výsledků než konkurenční programy.

Microsoft již dříve uvedl, že nový operační systém Windows 7 umožní uživatelům Internet Explorer i další integrované programy vypnout, což u současných verzí operačního systému od Microsoftu není možné. Mohlo by to pomoci konkurenci usilující o větší rozšíření alternativních programů – v případě internetových prohlížečů především Firefoxu, Opery a Google Chrome.

Zastoupení prohlížečů v ČR k 31. 10. 2008
(v procentech) Zdroj: Navrcholu.cz
Internet Explorer 7.0

31,52

Internet Explorer 6.0

23,20

Mozilla Firefox 3.0.x

22,86

Mozilla Firefox 2.0.x

8,66

Opera 9.x

5,20

Safari (všechny verze)

0,68

Mozilla Firefox 1.5.x

0,58

Google Chrome

0,53

Mozilla Firefox 1.0.x

0,42

Foto: Microsoft

Zdroj: www.tyden.cz

Linkuj si!      Jaggni to!Jaggni to!   Pridej na Seznam  
JOSEF KUBÍK nákladní autodoprava

Zanechej komentář