Samozvaný “módní guru” Martin Vaněk vážně ohrožuje zdraví dospívajících dívek! Na svém hojně sledovaném videoblogu totiž radí, že nejlepší dietou je zvracení. Lékaři jsou zděšeni.

?Na 175 centimetrů je ideální váha 48 kilogramů. To je standard. 48 a půl kilo, to je úplně ideální. A jak té váhy dosáhnout? Já vám poradím. Vykašlete se na léky, prášky a hubnutí. Pomůže vám v tom kávová lžička. Vezmete si sousto, sníte ho, pořádně ho zapijete a pokračujte v jídle dál. Pak přijde na řadu kávová lžička. Dojdete na toaletu a strčíte si kávovou lžičku do krku. Pak se stane to, že absolutně celý obsah žaludku, pokud je řádně zapito, vyhodíte. Když je někdo idiot, dá se z toho vypěstovat nějaká nemoc, ale pokud to děláte po sedmnácté hodině, mělo by to být v pohodě. Za měsíc je deset kilo dole!” poradil mladým dívkám ve svém videu homosexuální mladík s kolagenovými ústy, který se sám prohlašuje za módního guru a je majitelem modelingové agentury Martin Vaněk – model agency.

Lékaři jsou zděšeni – mladé ženy prahnoucí po kariéře modelky totiž snadno podobným radám podlehnou.

?Děti se proti takovým návodům nedokážou bránit a udělají, co jim autority radí. A ten člověk je na internetu autorita, prokazuje se přece jako módní guru. To je pro ně velmi důležitá hodnota, a proto je to pro ně žádoucí, co řekne,” tvrdí lékaři uznávaná bojovnice proti anorexii a bulimii MUDr. Hana Papežová.

Jeden z pobouřených občanů již podal trestní oznámení. Daniel Krajča, který sám pomáhá bývalé přítelkyni v boji proti anorexii, má údajně šanci se svou žalobou uspět:

?Jestliže ta osoba svými návody ohrožuje zdraví dívek, tak jsem přesvědčený, že to lze šetřit jako trestný čin ublížení na zdraví. A to i v případě, že by zcela k té újmě nedošlo, ale to ohrožení by bylo tak silné, že by k tomu dojít mohlo,” konstatoval pro bulvární deník Aha pražský advokát Jan Černý.

Lékaři mladé dívky varují: V žádném případě neberte na vědomí podobné rady, neboť si zahrávát se životem.

Co je anorexie?

Pro anorexii je charakteristické snižování hmotnosti úmyslně vyvolané daným jedincem, které vyvolává jednak snižováním příjmu tekutin a potravy, dále zvyšováním energetického výdeje (cvičení), z dalších prostředků jimi využívanými je vyprovokované zvracení, průjmy či užívání anorektik a diuretik.

V extrémních případech může vést porucha přímu potravy mentální anorexie a bulimie až ke smrti.

Zdroj: azpravy.cz

gelové nehty
Linkuj si!      Jaggni to!Jaggni to!   Pridej na Seznam  
JOSEF KUBÍK nákladní autodoprava

Zanechej komentář