Klatovy – Klatovský soud rozhodl o vině policisty Jana Flosmana z Kolince na Klatovsku. Muž dostal trest 3 měsíců s podmíněným odkladem na čtyři roky za to, že způsobil dopravní nehodu, při které zahynula jeho 20letá přítelkyně Kateřina.

Obžaloba vinila 25letého muže z toho, že v září 2006 při riskantním předjíždění dvou nákladních vozů, z nichž den právě předjížděl druhý, nezvládl u Nové Vísky ve vysoké rychlosti řízení a narazil se svou Hondou CBR 600 do stromu. Sám vyvázl jen s lehkým zraněním, jeho přítelkyně však utrpěla tak rozsáhlá zranění hrudníku a především hlavy, žejim podlehla na místě.

Podle dvou svědků, kteří vypovídali při prvním líčení, mohl za nehodu policista na motocyklu, který předjížděl ve vysoké rychlosti na plné čáře a poté se ještě snažil riskantně objet dva nákladní automobily. Soud si pozval i soudního znalce v oboru silniční dopravy Michala Kešnera, podle něhož jel Flosman v osudové chvíli minimálně rychlostí 116,5 až 128 km/h. ?Iveco před ním jelo podle tachografu rychlostí 88 až 92 km/h. To znamená, že kdyby řidič motocyklu dodržoval pravidla silničního provozu, k nehodě by nedošlo. Navíc i v rychlosti, jakou jel, mohl motocykl zabrzdit a zabránit tak nárazu,? prohlásil Kešner.

Flosman ale i po jeho slovech trval na své nevině. Řekl, že zaprvé přes iveco neviděl kamion před ním a nevěděl tedy, že předjíždí dva nákladní vozy, a zadruhé že iveco vybočilo náhle a vytlačilo ho ze silnice.

Podle Renaty Havelková z Krajského státního zastupitesltví v Plzni však byla Flosmanova vina prokázána. Přestože měl jít jako policista příkladem, porušil hned několik důležitých předpisů a zavinil tak nehodu s tragickými následky. ?Jeho zavinění není vyloučeno tím, že nehodu mohly spoluzavinit jiné osoby,? uvedla Havelková, která pro obžalovaného požadovala tříletý trest s podmíněným odkladem na pět let a zákaz řízení na čtyři roky.

Flosman ve své závěreční řeči zopakoval, že nehodu nezavinil. ?Jestli si myslíte, že jsem chtěl předjíždět dva náklaďáky, tak mě dejte rovnou do blázince. Myslíte si, že jsem chtěl, aby umřela moje holka, se kterou jsem chtěl mít rodinu?? ptal se se slzami v očích Flosman, jemuž hrozil až pětiletý nepodmíněný trest. Ten neboural poprvé, před soudem přiznal, že v sedmnácti způsobil nehodu poté, co si dal šest piv.

Podle samosoudce Jaromíra Veselého byla policistova vina prokázána, a tak ho potrestal 33 měsíci s podmíněným odkladem na čtyři roky. Navíc mu zakázal řídit motorová vozidla na dobu 42 měsíců. Rozsudek zatím není pravomocný.

Zda zůstane Flosman, který slouží jako inspektor v Praze, v řadách policie, zatím není známo. ?O tom, zda policista zůstane ve výkonu služby, rozhodne jeho nadřízený až poté, co obdrží pravomocný rozsudek,? řekl Deníku mluvčí pražské policie Ladislav Bernášek.

Zdroj: azpravy.cz

gelové nehty
Linkuj si!      Jaggni to!Jaggni to!   Pridej na Seznam  
JOSEF KUBÍK nákladní autodoprava

Zanechej komentář