Čínská společnost Meizu představuje na hanoverském veletrhu telefon nápadně podobný úspěšnému iPhonu. Důvodem, proč její stánek na čas vyklidila policie, je ale nakonec napodobenina MP3 přehrávače.

Mobil M8 Mini One je na první pohled téměř totožný s iPhonem od Applu, napodobuje dokonce jeho ovládání pomocí prstových gest na dotykovém displeji. Navíc nabízí větší displej, lepší fotoaparát a výstup na televizi. Přestože je postaven na jiném systému (Windows CE 6.0), nikdo nepochybuje, odkud tvůrci čerpali inspiraci, nebo přesněji, co okopírovali. Ještě donedávna společnost Meizu tvrdila, že přístroj nabídne letos v září, a sice jen na čínském trhu. Nakonec se ale už teď objevila na největším evropském veletrhu spotřební elektroniky, aby se tu pokusila nasmlouvat pro své přístroje místní odběratele.

Ve středu však její stánek zavřela a vyklidila policie. Dle prvních zpráv mělo jít o řízení kvůli porušení copyrightu právě kvůli telefonu Mini One. Nicméně, když byl stánek opět otevřen, mobil byl opět na svém místě. Z vitríny však zmizel kapesní hudební přehrávač, který je pro změnu nápodobou iPodu. V odborném tisku si tak čínská společnost zajistila slušnou publicitu, která jí ovšem při sjednávání kontraktů rozhodně neposlouží.

Zdroj: www.tyden.cz

Napodobenina iPhonu

Napodobenina iPhonu

Originální vzhled

Originál

gelové nehty
Linkuj si!      Jaggni to!Jaggni to!   Pridej na Seznam  
JOSEF KUBÍK nákladní autodoprava

Zanechej komentář