Předseda sociální demokracie vyzval Topolánkovu vládu, aby přerušila jednání o radaru se Spojenými státy, jinak bude ČSSD hledat cestu k revizi smlouvy, kterou s USA podepíše česká vláda.

V sociální demokracii se ozývají stále více hlasy o tom, že vláda Mirka Topolánka (ODS) není legitimní kvůli tomu, že vznikla na základě revize volebních výsledků s přispěním hlasů přeběhlíků. Předseda ČSSD nyní vystupňoval tlak na Topolánkovu vládu, která jedná s americkými představiteli o umístění radarové základny v Brdech. Opozice s těmito kroky dlouhodobě nesouhlasí. Paroubek vyzval premiéra, aby zastavil jednání s USA, jinak bude ČSSD hledat cesty k revizi smlouvy, kterou hodlá česká vláda s Američany podepsat.

Předseda zahraničního výboru Jan Hamáček (ČSSD) varoval před rizikem, že Topolánkova vláda poškodí vztahy mezi ČR a Spojenými státy tím, že podepíše s americkými partnery smlouvu o umístění radarové základny, a ta nebude následně ratifikována v parlamentu.

Sociální demokraté dnes také zpochybnili budoucnost protiraketové obrany Spojených států, jejíž součástí by radar v Česku a protiraketová základna v Polsku byly. Podle Hamáčka bude Amerika potřebovat peníze například na reformu zdravotnictví a výstavba protiraketové obrany tomu ustoupí.

Zdroj: azpravy.cz

Linkuj si!      Jaggni to!Jaggni to!   Pridej na Seznam  
JOSEF KUBÍK nákladní autodoprava

Zanechej komentář