Lukov – Otřesný případ, nad kterým jsou zděšení i samotní policisté, se stal v Lukově na Zlínsku. Čtyřiašedesátiletý muž venku odchytil pobíhajícího psa, kterého zabil a stáhl ho z kůže. Údajně se ho dokonce chystal snít.

Incident nahlásil policii v sobotu kolem šesté hodiny odpoledne třiasedmdesátiletý muž. ?Ten si nejdříve myslel, že se mu jeho šestiletý voříšek zatoulal. Později se ale od svědků dozvěděl šokující zprávu. Psa odvlekl a zabil jeden z místních obyvatel,? sdělila zlínská policejní mluvčí Jana Bartíková.

Po tomto zjištění byl majitel voříška v takovém šoku, že nebyl schopný dalšího šetření. Na místo vyšetřování proto policisté vzali jeho vnuka. ?Zjistili jsme, že k tomuto případu opravdu došlo. Muž, který psa zabil, byl zřejmě pod vlivem alkoholu. Dechovou zkoušku odmítl, ale ke všemu se přiznal. Psa prý zabil železnou tyčí a podle všeho byl určen ke konzumaci,? podotkla mluvčí.

Hlídka vše zadokumentovala a vyžádala si odbornou zprávu od veterináře. ?Na základě ní se rozhodne, jestli bude muž potrestán za přestupek nebo za trestný čin. O ten by šlo v případě, že by muž psa týral,? vysvětlila Bartíková. Dodala, že policisté, který případ prošetřují se s něčím podobným ještě nesetkala.

Zdroj: azpravy.cz

Linkuj si!      Jaggni to!Jaggni to!   Pridej na Seznam  
JOSEF KUBÍK nákladní autodoprava

Zanechej komentář