Microsoft nebude omezovat počet dostupných aplikací při spuštění Starter edice nového operačního systému Windows 7. Změní tak svou původní strategii. K tomuto kroku firmu donutil rostoucí zájem o netbooky – miniaturní a levné notebooky, které jsou hlavním trhem pro většinu základních verzí nového operačního systému.

Největší výrobce softwaru na světě původně plánoval, že uživatelé budou moci u Starter edice spustit naráz nejvýše tři aplikace. Starter edice je nejjednodušší a nejlevnější verzí operačního systému a obsahuje pouze nejzákladnější funkce. Microsoft tyto nejjednodušší verze doposud nabízel převážně v rozvojových zemích.

Komerční verze nových Windows 7 by se měla objevit ve druhé polovině roku. Firma do ní vkládá velké naděje po rozporuplném přijetí předchozích Windows Vista. Mezi vylepšení má patřit kratší čas potřebný k náběhu systému, rychlejší probuzení z režimu spánku i vypnutí systému, nové uživatelské rozhraní, úspora energie, a tím i delší výdrž mobilních zařízení, lepší vyhledávání z různých datových zdrojů a internetu, lepší možnost vytvoření domácí sítě nebo možnost dotykového ovládání počítače více prsty.

Foto: Microsoft

Zdroj: www.tyden.cz

Linkuj si!      Jaggni to!Jaggni to!   Pridej na Seznam  
JOSEF KUBÍK nákladní autodoprava

Zanechej komentář