Zákazníci, kteří v Německu začali používat službu Skype v telefonech iPhone, porušují smlouvu. Uvedl to dnes Deutsche Telekom a pohrozil, že těmto lidem odpojí přístup k internetu. Deutsche Telekom nabízí mobilní služby prostřednictvím dceřiné firmy T-Mobile, Skype zajišťuje volání přes internet.

Mluvčí podniku Alexander von Schmettow uvedl, že smlouva pro užívání iPhonů v síti T-Mobile nedovoluje používat programy pro hlasový přenos po internetu. Dodal, že tyto programy můžou zpomalovat provoz sítě T-Mobile. Právník Skypu Rober Miller ale namítl, že aplikace, kterou Skype spustil celosvětově toto úterý, nepředstavuje pro chod sítě žádnou hrozbu, napsala agentura AP.

Skype vznikl před pěti lety jako skandinávská společnost, kterou založili Švéd, Dán a skupina estonských programátorů. Od roku 2005 je jejím vlastníkem internetový aukční dům eBay. Podle průzkumu TeleGeography měl Skype loni na celkové délce všech mezinárodních hovorů podíl osm procent, což představuje meziroční nárůst o 41 procent.

Foto: Apple

Zdroj: www.tyden.cz

Linkuj si!      Jaggni to!Jaggni to!   Pridej na Seznam  
JOSEF KUBÍK nákladní autodoprava

Zanechej komentář