Japonská společnost Sony dnes uvedla, že v srpnu zahájí prodej nové verze svého notebooku Vaio za cenu kolem 60 tisíc jenů (přes 11 700 korun). Svými parametry se zařadí do stále populárnější kategorie takzvaných netbooků.

Netbooky jsou malé, lehké a levné notebooky, které umožňují pohodlný přístup k internetu na cestách (prostřednictvím mobilního připojení nebo v místech s dostupnou wi-fi sítí) a zvládnou většinu běžné práce. Nejsou příliš výkonné, takže na nich nelze hrát nejnovější hry nebo například editovat video, ale úpravy textů a tabulek, prohlížení fotografií a videa, přípravu prezentací nebo poslech hudby zvládají bez problémů.

Průkopníkem výroby netbooků je tchajwanský Asus, který v roce 2007 přišel na trh s prvním netbookem řady Eee. Později ho následovaly všechny velké značky jako Acer, Hewlett-Packard, Toshiba nebo Dell a řada menších výrobců.

ČTĚTE TAKÉ: Trh s netbooky obohatí dětská verze od Disneyho

Nový netbook Sony Vaio řady W bude vybaven operačním systém Windows XP a procesorem Atom od Intelu, stejně jako většina dnes prodávaných netbooků. Podle tiskové zprávy Sony by se nový netbook měl v Evropě prodávat zatím ve Velké Británii, Francii, Německu, Rakousku, Itálii, Španělsku a Rusku.

Podle výzkumné agentury IDC se netbooky v letošním roce prodávají velmi dobře a za celý letošní rok by dodávky těchto počítačů na trh měly proti loňskému roku stoupnout o 127 procent na 26,4 milionu kusů. Naopak celosvětový prodej osobních počítačů má podle firmy Gartner klesnout o šest procent.

zdroj: www.tyden.cz

gelové nehty
Linkuj si!      Jaggni to!Jaggni to!   Pridej na Seznam  
JOSEF KUBÍK nákladní autodoprava

Zanechej komentář