Společnost LG prodává už od listopadu v několika evropských zemích vylepšenou verzi luxusního telefonu vyvinutého ve spolupráci s módní značkou Prada. Přístroj s typovým označením LG KF900 bude v dohledné době k mání i u nás a na Slovensku. Firma ho slavnostně představila včera. Zájemci si mohou přikoupit i hodinky, které s mobilem komunikují prostřednictvím bluetooth.

Design přístroje je dílem návrhářů značky Prada.Přístroj je vybaven třípalcovým dotykovým displejem s rozlišením 240×400 bodů. Zvládá i multi-touch, takže pohyb na internetových stránkách nebo práce s obrázky jsou velmi pohodlné. Z boku se vysouvá QWERTY klávesnice.

Samozřejmostí je wi-fi a podpora 3G sítí, fotoaparát s rozlišením 5 megapixelů zvládne i video v rozlišení 720×480 bodů. Nad displejem je druhá minikamerka pro videohovory. GPS kupodivu chybí, přestože u srovnatelně vybavených telefonů je dnes téměř samozřejmostí

Spolu s mobilem firma nabízí i náramkové hodinky LG Prada Link (LBA 7950). Jejich design je opět dílem návrhářů značky Prada.

Na hodinkách lze přečíst SMS nebo zjistit, kdo volá.Pomocí bluetooth komunikují s telefonem a zvukem nebo vibracemi uživatele informují o příchozích hovorech. Lze si na nich přečíst textovou zprávu a zobrazit seznam hovorů. Pokud však chcete hovor přijmout, musíte mobil přece jenom z kapsy nebo z tašky vytáhnout.

Oba přístroje budou v dohledné době ve volném prodeji a u operátora T-Mobile (na Slovensku Orange SR). Cena nedotovaného mobilu bude podle výrobce 17 tisíc korun, za hodinky bude třeba připlatit dalších 11 tisíc.

Foto: LG

Zdroj: www.tyden.cz

Linkuj si!      Jaggni to!Jaggni to!   Pridej na Seznam  
JOSEF KUBÍK nákladní autodoprava

Zanechej komentář