Jedni tvrdí, že pomáhá při léčbě mnohých nemocí, tiší bolest, pozitivně působí na tělo i mysl, druzí jim oponují, že je silně návyková, poškozuje plíce a centrální nervový systém a bývá často přestupné stanicí k tvrdším drogám.

Konopí znesnadňuje uhnízdění vajíčka v děloze
Účinky kontroverzní léčby marihuanou se stále zkoumají a mnoho odborníků její pozitiva nepopírá. Jedno je ale jisté – pokud se pokoušíte otěhotnět, může vám látka THC, obsažená v konopí, udělat čáru přes rozpočet. Přišel na to tým vědců z Vanderbilt University v americkém Nashvillu. Odborníci tvrdí, že látka tetrahydrocannabinol, označovaná jako THC, která ovlivňuje nervovou soustavu a způsobuje příjemné stavy a halucinace, ovlivňuje také reprodukční orgány. Právě THC znemožňuje oplodněnému vajíčku, které se dostalo z vejcovodů do dělohy, aby se zde zahnízdilo.

Pokusy na myších závěry vědců potvrdily
Doktor Haibin Wang z Vanderbilt University, který výzkum vedl, upozorňuje ženy na to, že kouření marihuany může snahu počít dítě zhatit. Své tvrzení dokázali vědci pokusy na myších. Část z nich dostávala injekce obsahující čisté THC, druhá část dostávala další látky, které marihuana obsahuje a zbývajícím myším bylo podáváno obyčejné placebo. Myši, které pravidelně přijímaly tetrahydrocannabinol, byly sterilní až několikanásobně častěji.

Kouřili jste v minulosti? Možná budete mít problém s početím
Vědci z kalifornské univerzity zase v odborném časopise American Journal of Obstetrics and Gynecology upozornili na to, že kouření marihuany v minulosti má negativní vliv na výsledky umělého oplodnění. Šanci na oplodnění podle nich snižují konopím jak muži, tak ženy.

Linkuj si!      Jaggni to!Jaggni to!   Pridej na Seznam  
JOSEF KUBÍK nákladní autodoprava

Zanechej komentář