Nejstahovanějším komunikačním programem na českém internetu byl v červenci QIP 2005, který předstihl ATLAS ICQ 6 i Skype. Vyplývá to z aktuálních statistik serveru Slunečnice.cz.

Server podle mluvčí Hanky Rošické zaznamenal výrazný nárůst stahování kvůli problémům, které způsobila změna protokolu programu ICQ. Ty souvisely s fungováním starších verzí ICQ a alternativních klientů.

Stále oblíbenější software QIP 2005 překonal druhý Atlas ICQ, tedy českou lokalizaci ICQ, v počtu stažení o 120 procent. Třetí skončila anglická verze ICQ 6. Starším verzím ICQ nebo jejich úpravám patřila i 6., 7. a 10. příčka.

QIP je původem od ruských programátorů, ale postupně se začal rozšiřovat stálé více i mezi uživatele mimo zemi jeho původu. Je to jeden z mnoha komunikačních IM (instant messenger) programů, přes který se posílají a přijímají zprávy.

Hlavní funkcí programu Skype, který obsadil 4. místo, je telefonování zdarma. Alternativou ICQ je aplikace Miranda Instant Messenger, která se umístila na 9. příčce. Jde o počítačový software s otevřeným zdrojovým kódem, který je možné volně upravovat.

Linkuj si!      Jaggni to!Jaggni to!   Pridej na Seznam  
JOSEF KUBÍK nákladní autodoprava

Zanechej komentář