Policie už má jasno v tom, kde skupina mladých lidí brutálně utýrala kočku, na niž poslala bojového psa, a vše si za bujarého veselí nahrála na video. Událost se podle informací Práva odehrála na zahradě v malé obci Morávka na Frýdecko-Místecku.

Dokonce už jsou známá jména několika podezřelých účastníků zvrhlého večírku. Jeden z nich už absolvoval policejní výslech.

“Přiznal, že k té události skutečně došlo, ale že byl pouze pasivním účastníkem akce,? uvedl mluvčí frýdecko-místecké policie Ivan Žurovec.

Podle dosavadních poznatků se brutální týrání bezbranného zvířete odehrálo v červnu 2006 před zraky asi desítky mladých lidí, včetně dívek. “Skutek ale ještě není promlčen. Prověřujeme další okolnosti,? řekl Žurovec s tím, že událost je šetřena jako podezření z trestného činu týrání zvířat.

Video, které začátkem tohoto týdne šokovalo českou veřejnost, začíná záběry na dvojici mladíků, kteří drží kočku pod krkem a z lahve jí do tlamy lijí alkohol. Potom ji hodí na zem a pustí na ni bojového psa.

Na videu je vidět skupinu mladíků a dívek, kteří sledují, jak pes trhá bezbranné tělo. Utrpení zvířete skončí poté, co mu jeden z mladíků šlápne na hlavu a ještě jednou na bezvládnou kočku pustí psa.

Kamera zachycuje i ty nejmenší detaily umírajícího zvířete, ale i obličeje některých účastníků večírku. Je tedy velmi pravděpodobné, že podnět na policii přišel od někoho, kdo video viděl a některého z účastníků poznal.

Autor: Právo

Linkuj si!      Jaggni to!Jaggni to!   Pridej na Seznam  
JOSEF KUBÍK nákladní autodoprava

Zanechej komentář