Oba kandidáti na post prezidenta ? Václav Klaus i Jan Švejnar ? vyrazili na další setkání se zákonodárci. Současný prezident za komunisty, kteří mu hlasy nepřislíbili, Jan Švejnar za poslanci ODS. Jejich hlasy jsou pro Klause, zopakovali.

Klaus u komunistů

Prezident Václav Klaus strávil ve sněmovně s komunistickými poslanci celou hodinu a deset minut. Jak vyplynulo ze slov některých poslanců, prezident se v něčem s komunisty shodl, své hlasy pro jeho znovuzvolení mu ale zatím neslíbili. O taktice pro páteční volbu rozhodne až Výkonný výbor KSČM, a to ve čtvrtek, kdy komunisté také definitivně řeknou, že jsou pro tajnou nebo veřejnou volbu. Zatím chce KSČM hlasovat spíše veřejně.  

“Těším se na páteční volbu. Samozřejmě podotýkám, že žádné hlasy mi přislíbeny nebyly,” řekl po setkání s komunisty Klaus. Ještě dnes, případně zítra by měl komunistické poslance navštívit také druhý prezidentský kandidát Jan Švejnar.

Švejnar u ODS

Svou návštěvu u zákonodárců vykonal také Jan Švejnar, který vystoupil před poslanci ODS. Stejně jako u jejich kolegů ze Senátu, i zde strávil ekonom jen pár minut, aniž by se dočkal sebemenšího náznaku podpory při páteční volbě. Nedostal dokonce ani jedinou otázku.  I když předseda poslanců ODS Petr Tluchoř po krátkém setkání se Švejnarem oznámil, že prezidentský kandidát opoziční ČSSD byl přijat jen ze slušnosti a nemůže očekávat žádnou podporu občanských demokratů, Švejnar přeci jen přiznal, že věří v zisk nějakých hlasů z ODS.

O způsoby volby prezidenta nejasno

O způsobu volby prezidenta se nedohodli zatím ani představitelé vedení Poslanecké sněmovny a Senátu. Zda se bude volit tajně nebo veřejně hodlají rozhodnout nejpozději ve čtvrtek, i kdyby se mělo jednat do půlnoci, jak řekl předseda Senátu Přemysl Sobotka (ODS). “?nechceme na Hradě při volbě prezidenta diskutovat o procedurálních věcech a chceme se dohodnou napříč politickým spektrem, aby volba byla důstojná,” uvedl Sobotka.

Zdroj: azpravy.cz

gelové nehty
Linkuj si!      Jaggni to!Jaggni to!   Pridej na Seznam  
JOSEF KUBÍK nákladní autodoprava

Zanechej komentář