Tuzemští mobilní operátoři začnou nabízet multimediální mobil iPhone 3G od firmy Apple 22. srpna, tedy měsíc a deset dní po prvním uvedení přístroje v USA a dalších dvaceti zemích. Vyplývá to z jejich dnešních sdělení. Cenu zatím firmy nezveřejnily.

iPhone ve stejný den nabídnou O2, T-Mobile i Vodafone. Vysokorychlostní datové přenosy prostřednictvím sítě třetí generace však bude umožňovat jen O2. T-Mobile a Vodafone nabídnou data prostřednictvím pomalejší technologie EDGE.

Nová generace iPhonu v sobě kromě telefonu skrývá přehrávač hudby a videa a umožňuje surfování po internetu dvojnásobnou rychlostí oproti předchozí verzi. Telefon má rovněž zabudovanou navigaci GPS.

Telefónica nabídne iPhone 3G ve značkových prodejnách a firemním zákazníkům prostřednictvím obchodních partnerů. Stejně tak T-Mobile, který bude telefon nabízet jak za základní cenu, tak i v Twist sadě nebo za zvýhodněnou cenu k jakémukoli tarifu. “Nový iPhone nabídneme 22. srpna všem zákazníkům bez nutnosti podpisu písemné smlouvy,” dodal mluvčí Vodafonu Filip Hrubý. Firmy již kvůli iPhonu zřídily speciální internetové stránky.

Apple prodala první víkend po uvedení nového modelu jeden milion přístrojů iPhone 3G. První přístroj iPhone uvedla firma na trh v polovině minulého roku.

gelové nehty
Linkuj si!      Jaggni to!Jaggni to!   Pridej na Seznam  
JOSEF KUBÍK nákladní autodoprava

Zanechej komentář