Sex za peníze je považován za jednu z nejstarších profesí u lidí. Zdá se ale, že tato činnost má hlubší evoluční kořeny. Vědci, kteří sledovali chování našich příbuzných z opičí říše, zjistili, že samci makaků také svým způsobem platí za sex. Ne však penězi nebo nějakými materiálními požitky, ale svým dvořením, jehož součástí je čištění srsti vyvolené.


Přišel na to podle agentury AFP Michael Gumber z technologické univerzity v Singapuru, který se na indonéském ostrově Kalimantan téměř dva roky věnoval zkoumání 50 makaků dlouhoocasých.

Všiml si, že samičky měly v průměru styk 1,5krát za hodinu. Toto číslo ale okamžitě stouplo na 3,5krát za hodinu, pokud se samec předem vlichotil samici tím, že jí očistil srst. Vyvolený partner byl v takovém případě nejčastěji statný samec.

Nabídka na “trhu” zde ovlivnila cenu této transakce. Pokud bylo totiž v oblasti několik samic, cena za sex dramaticky klesla. Nápadník si mohl “koupit” dámu za pouhých osm minut pečlivého čištění jejího kožíšku. Pokud ale nebyl v okolí žádný výběr samic, musel se snažit až 16 minut, než mu byl nabídnut sex.

Tato studie podporuje teorii, že biologické tržní síly mohou vysvětlit společenské chování, píše britský časopis New Scientist. “Máme mnoho příkladů bohatých starých mužů, kteří si berou mladé atraktivní ženy,” řekl Ronald Noe z univerzity ve Štrasburku.

Autor: ČTK

gelové nehty
Linkuj si!      Jaggni to!Jaggni to!   Pridej na Seznam  
JOSEF KUBÍK nákladní autodoprava

Zanechej komentář