V Poslanecké sněmovně zazněly během rozpravy taková slova jako ?hovado” nebo ?absolutní král hulvátů”. Tak se tituloval premiér Mirek Topolánek (ODS) s místopředsedou poslanců ČSSD Davidem Rathem. Namísto předepsaných témat tito dva vzájemně kritizovali i chování na golfu.

“Já použiji ještě dnes jednu citaci z písničky Dana Landy: ‘Vždyť i to největší hovado má svůj strop,’ vy ho nemáte,” řekl během dnešní rozpravy ve sněmovně premiér Mirek Topolánek na adresu místopředsedy poslanců ČSSD Davida Ratha, za což si od něho vysloužil titul ?absolutního krále hulvátů”. Špičkování a osobní výpady dvou politiků nevydrželi komunističtí poslanci, kteří demonstrativně opustili jednací sál. Komunisté označili současnou prestiž Poslanecké sněmovny jako snad nejnižší v popřevratové historii.

Aby toho nebylo dost, Topolánek s Rathem pokračovali v řešení sporu o to, kdo podvádí při golfu: “Nejsem to já, o kom se vykládá, že podvádí u golfu, pane Davide Rathe,” prohlásil Topolánek. “Nechtějte tady, abych vyprávěl příhody lidí o tom, jak vy hrajete golf,” vyhrožoval Rath.

Urážky dvou politiků odstartovalo vystoupení sociálního demokrata Miroslava Váni, který se pustil do kritiky reformy veřejných financí veršem: “Jó, uhlí, dříví, to se zdraží, cena elektřiny půjde také výš, a tak někteří budou muset jíti zkrátka pryč. Malý byteček sobě rychle pořídí, pod deku se hbitě uchýlí. Co nás může ještě potkat však? Že zcela, zcela přestanem si psát. Cena za jeden dopis český nás odlehčí o deset korun českých,” řekl.

Topolánek hájil reformu s tím, že její klady ?už dneska potvrzují ambulantní lékaři a další lékaři, že mají více času na své pacienty, že pacienti přestali být ‘Das ist eine Simulanten tschechische Bande’, jako říkal nejmenovaný důstojník v Haškově knize Švejk, že opravdu přestala být téměř okamžitě zneužívána zdravotní péče, zneužíván nákup léků a podobně”, hodnotil premiér. Rath nenechal ani tuto Topolánkovu citaci bez komentáře, když ho opravil, že citát ze Švejka zní správně: ‘Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande (celý český národ je banda simulantů)’. To je přesná citace.” Dodal, že tato slova přesně poukazují na to, jak Topolánek pohlíží na český národ.

Zdroj: azpravy.cz

Linkuj si!      Jaggni to!Jaggni to!   Pridej na Seznam  
JOSEF KUBÍK nákladní autodoprava

Zanechej komentář