Nové nástroje lidem mimo jiné umožní efektivněji prohledávat aktuálně zveřejněné informace. Další funkce bude automaticky sestavovat propracované detailní zprávy o vyhledávání na dané téma. Nástroje předvedli manažeři firmy v její centrále v kalifornském Mountain View.

Google předvedl funkci, která uživateli předloží jen nejaktuálnější výsledky vyhledávání. Služba již je dostupná a zužuje výsledky vyhledávání na dané téma na posledních 24 hodin či týden. Přichází v době, kdy roste obliba takzvaného vyhledávání v reálném čase. Nabízí ho například mikroblogovací služba Twitter, která lidem ukazuje u některých témat vývoj v poslední minutě.

Přehledné sestavy k výsledkům vyhledávání bude automaticky zpracovávat nástroj Google Squared, který by měl být k dispozici ale až příští měsíc. Lidé z Googlu na ukázku předvedli vyhledávání malých psů. Výsledkem byla tabulka různých malých plemen psů se základními informacemi včetně míry a váhy.

Firma nepředpokládá, že by její nové iniciativy zvýšily napětí mezi ní a internetovými vydavateli. Ti se obávají toho, že Google z jejich práce profituje. Společnost k tomu podle agentury Reuters uvedla, že Google Squared poctivě cituje, odkud obsah v nalezených sestavách pochází, a směruje uživatele zpět ke stránkám autora obsahu.

Zdroj: www.tyden.cz

Linkuj si!      Jaggni to!Jaggni to!   Pridej na Seznam  
JOSEF KUBÍK nákladní autodoprava

Zanechej komentář