Havlovice – Zbytky voříška našla pracovnice životního prostředí, doprovázená strážníky, vedle bydliště Asiatů.

Upozornění! V závěru článku je drastická fotogalerie

Hrůzný pohled čekal tři zaměstnance domažlické radnice v místě někdejší tržnice Asiatů za Havlovicemi na Domažlicku, naproti čerpací stanici Pinka. U stánků, které obývají Vietnamci, nalezli zabitého, srsti částečně zbaveného psa, ale také poházené vnitřnosti.

?Správce havlovického recyklačního dvora mne upozornil na to, že u bývalé tržnice, kde bydlí ve stáncích několik Vietnamců, dochází ke znečišťování životního prostředí. Druhý den znovu telefonoval a urgentně požadoval naši návštěvu, neboť u stánků byl zavřen pes, který nepřetržitě štěkal,? uvedl domažlický místostarosta Dalibor Kubů.

Následně se na místo vydala pracovnice odboru životního prostředí v doprovodu dvou strážníků.

U stánků nalezli v látce zabaleného zabitého psa. K hrůznému objevu přivolali okamžitě policisty.

?Provedl jsem laické ohledání mrtvého zvířete. Zjistil jsem, že má roztříštěné temeno hlavy a na levé straně krku bodnořeznou ránu. Zřejmě byl vykrven. Měl také částečně odstraněnou srst z oblasti břicha a zad,? uvedl vedoucí obvodního oddělení Policie ČR v Domažlicích Petr Šmíd, který k Havlovicím přijel se svým zástupcem Václavem Kadlecem.

Stav psa vzbudil ve všech přítomných dojem, že byl zabit podobně jako domácí prase, vykrven a potom spařen, aby mu mohla být snadněji odstraněna srst.

Policisté zastihli na místě nálezu pouze jediného Vietnamce.

?Převezli jsme Asiata k nám na oddělení k podání vysvětlení. V současné době ho prověřujeme pro podezření z trestného činu týrání zvířat,? upřesnil Šmíd.

Policisté zároveň kontaktovali plzeňskou veterinární kliniku VEDILAB. Potřebují přesně zjistit, jaká zranění zvíře před smrtí utrpělo a zda nebylo týráno. ?Psa jsem k nim odvezl, abychom získali odborné stanovisko,? dodal Šmíd.

Konstatoval, že vyšetřování dále probíhá a určující budou znalecké posudky z oboru veterinární medicíny.

?Myslím si, že je to hrůzostrašný čin a mělo by se v této otázce už něco dělat. Není to v Česku první zabitý pes nalezený v asijské komunitě. Osobně se mě to hodně dotklo, hodně špatní z toho byli i strážníci, o pracovnici životního prostředí ani raději nemluvím,? uvedl Kubů.

Podobný názor má i policista. ?S ohledem na to, v jaké době a na jakém místě žijeme, je to nepochopitelné. Jsem proti tomu, aby se u nás tímto způsobem psi chovali a zabíjeli. Jako majitel psa něco takového v žádném případě nedokážu vstřebat,? zakončil Šmíd.

Zdroj: azpravy.cz

 

 

 

Linkuj si!      Jaggni to!Jaggni to!   Pridej na Seznam  
JOSEF KUBÍK nákladní autodoprava

Zanechej komentář