Z jaderné elektrárny v americkém Wisconsinu musely být v úterý na téměř čtyři hodiny evakuovány stovky zaměstnanců na základě varování prodavačky z nedalekého obchodu, podle níž měl někdo plánovat vyhození elektrárny do vzduchu, jak informoval server Sme.sk.

Ke kurióznímu případu došlo začátkem tohoto týdne v americkém Wisconsinu. Stovky zaměstnanců zde musely opustit jadernou elektrárnu poté, co přišlo od prodavačky z nedalekého obchodu varování, že se někdo chystá vyhodit zařízení do povětří. Až později se ukázalo, že došlo k omylu, když žena špatně pochopila slova nového pracovníka elektrárny.

Muž měl ve městě Two Rivers nastoupit začátkem týdne jako posila do jaderné elektrárny. Nebyl si jistý, kde má přesně hledat své nové působiště, proto se zastavil ve zmíněném obchodě, aby se zeptal na cestu. Prodavačka mu ukázala směr, nicméně při odchodu zaslechla neznámého muže, jak říká, že ?to tam vyhodí do povětří” a okamžitě zalarmovala policii.

Po téměř čtyřhodinovém poplachu se ukázalo, že se prodavačka přeslechla. Nový zaměstnanec elektrárny vysvětlil policii přesné znění svého prohlášení, že když odcházel z obchodu, řekl, že ?doufá, že to tam nevyhodí do povětří”, když je nový a nezkušený.

Zdroj: azpravy.cz

Linkuj si!      Jaggni to!Jaggni to!   Pridej na Seznam  
JOSEF KUBÍK nákladní autodoprava

Komentáře jsou uzavřeny.