Tuzemská pobočka společnosti Microsoft uvolnila testovací verzi internetového prohlížeče Internet Explorer 8 v českém jazyce. Zatímco první beta verze byla určena především programátorům, nyní vydávaná druhá verze je určena široké veřejnosti a nebude se příliš lišit od finální verze.

“Finální verze v českém jazyce bude uvedena nejpozději v prvním čtvrtletí příštího roku. Již dnes můžeme potvrdit, že vlastnosti a funkce budou stejné jako u této druhé testovací verze,” oznámil produktový manažer divize Windows společnosti Microsoft v České republice Lukáš Křovák.

Vydání nového Exploreru již letos v červnu předcházelo uvolnění nové verze konkurenčního Firefoxu 3, který si díky marketingové kampani během prvního dne stáhlo z internetu přes osm milionů uživatelů. Začátkem září představila společnost Google svůj nový prohlížeč Chrome.

Nový Explorer má být výkonnější a zároveň bezpečnější a více uživatelsky příjemný. Mezi jeho novinky patří inteligentní vyhledávání, možnost sledování změn na oblíbených stránkách, filtr pro potenciálně nebezpečné stránky nebo možnost prohledávat stránky bez zanechání stop v historii vyhledávání. Internet Explorer 8 Beta 2 v českém jazyce si je možné již nyní stáhnout ze stránek www.microsoft.cz/ie8.

Zdroj: www.tyden.cz

Linkuj si!      Jaggni to!Jaggni to!   Pridej na Seznam  
JOSEF KUBÍK nákladní autodoprava

Zanechej komentář