Praha – Cestování vlakem do řady měst Evropy je ode dneška výrazně levnější. Na rozdíl od zdražujících se letenek a autobusových spojů, které ovlivňují rostoucí ceny ropy, tak železnice zpříjemnila cestujícím prázdniny.

Například při cestě z Prahy do Budapešti cestující s Českými drahami (ČD) oproti dosavadním cenám ušetří 679 korun, do Berlína 500 korun, z Brna do Vídně 505 korun. To znamená, že za jízdenku z Prahy do Vídně zaplatí například jen 490 korun, z Prahy do Berlína 740 korun, z Brna do Vídně 240 korun.

Zvýhodněné jízdenky mohou cestující koupit v internetovém obchodě Českých drah nebo přes jejich telefonní zákaznickou linku.

?A to nejdříve dva měsíce a nejpozději tři dny před uskutečněním cesty,? uvedl mluvčí Českých drah Ondřej Kubala. ?Nákup je velmi jednoduchý a probíhá podobně jako internetový nákup letenek či dalšího zboží,? dodal Aleš Ondrůj, ředitel marketingu ČD.
Rezervace zdarma

Nabídky platí na všechny přímé vlaky EuroCity, v ceně má zákazník automaticky zdarma rezervaci místa. ?Počet míst v jednotlivých spojích je omezen, celkem takto České dráhy do všech nabízených destinací každý den nabídnou přes tisíc jízdenek,? pokračoval mluvčí drah Kubala. Cestující navíc mohou za zvýhodněné jízdenky přistoupit i v dalších městech ležících na trase.

Dráhy navíc přišly s další slevou – po dobu prázdnin nebudou účtovat stokorunový poplatek za objednávku jízdenky přes telefon.

Kolik stojí lístky
Praha – Vídeň 490 Kč
Praha – Linec 490 Kč
Praha – Štýrský Hradec 490 Kč
Brno – Vídeň 240 Kč
Praha/Brno – Budapešť 490 Kč
Praha – Berlín 740 Kč
Brno – Berlín 990 Kč
Zdroj: ČD

Zdroj: azpravy.cz

Linkuj si!      Jaggni to!Jaggni to!   Pridej na Seznam  
JOSEF KUBÍK nákladní autodoprava

Zanechej komentář