Italští psychologové přišli na to, jak rozpoznat, když se jeden z partnerů chystá toho druhého opustit.

Miluje vás parner i po letech? Anebo máte spíše pocit, že se chová podivně? Že pomýšlí na rozvod? Víme, jak to zjistit. Italští psychologové už vědí, jak rozeznat, když se rozvod pomalu a neodvratně blíží. Sestavili žebříček deseti symptomů, podle kterých zjistíte, zda budete brzy opuštěni, či zda je vaše manželství naopak v pořádku. Stačí jen pozorně sledovat manželovo chování.Manželská krize. Kdy přijde a jak ji přežít

1. Manžel se chová podivně nepřirozeně

Jako by to už ani nebyl on. Nepodívá se vám do očí, nezachytíte jeho přímý pohled. Dívá se někam skrze vás, anebo kamsi nahoru, a to i při rozhovoru s vámi. Ostatně rozhovoru se vyhýbá. Mizí brzy ráno, přichází pozdě večer, míjíte se, nevídáte se.

2. Z vašeho vztahu se zcela vytratila romantika

Už spolu nevečeříte při svíčkách v zahradních restauracích, nechodíte ruku v ruce na procházky, nejezdíte na prodloužené víkendy do venkovských penzionů. A rovněž jste se už spolu dlouho od srdce nezasmáli.

3. Váš sexuální život je neuspokojivý

Usínáte každý jindy, v horším případě každý jinde. Společná noc spočívá v tom, že spíte v manželské posteli co nejdál od sebe, každý na své straně, obráceni k sobě zády. Takhle jste si svůj erotický život věru nepředstavovala. Ale život je třeba brát takový, jaký je.

4. Přestali jste spolu hovořit o plánech do budoucna

Mívali jste tolik plánů. Chtěli jste si pořídit labradora a možná i dítě. Na výletech po venkově jste se rozhlíželi po chatičkách, stačila by nějaká úplně maličká někde nad řekou. Uvažovali jste o nové koupelně a nové podlaze do kuchyně, možná o parketách do obýváku. Hovory na všechna tato témata ustaly jako mávnutím kouzelného proutku, bohužel.

5. Partner vám přestal důvěřovat

Už se vám nesvěřuje s nejtajnějšími myšlenkami, nezmínil se, že mu v práci zvýšili plat, nevíte nic o tom, co chystá, co má v úmyslu, o čem přemýšlí, neznáte jeho plány. Odcizil se vám.

6. Nevěnuje pozornost tomu, co mu říkáte, ba ani tomu, co děláte

Vlastně si vás už vůbec nevšímá, jste mu lhostejná. Se smutným úsměvem vzpomínáte na časy, kdy jste spolu trávili dvacet čtyři hodin denně, kdy jste spolu vařili, spolu se procházeli a spolu si v koupelně čistili zuby, neboť vám bylo líto času, který byste trávili každý zvlášť. To je pryč, a zdá se, že definitivně.

7. Vyhýbá se rozhovoru s vámi

Větu: “Musíme si promluvit!” nenávidí jako mor. Nechce si promluvit. Čím více o to usilujete, tím více se tomu vyhýbá. Vyjmenuje vám, proč je rozhovor vyloučený: do pátku bude do noci v práci, o víkendu jede pomáhat rodičům s rekonstrukcí domu, v pondělí následuje důležitá služební cesta, ne, na tolik očekávaný společný rozhovor nemá ani vteřinu času.

8. Vášeň a láska se z vašeho vztahu vytrácí

Neobjímáte se, nelíbáte. Nedržíte se za ruce, nesmějete se spolu, neříkáte si sladké nesmysly a spíte každý v jiné místnosti.

9. Partner vás nerespektuje

Máte pocit, jako by si vás už nevážil, jako by neoceňoval vaše dobré vlastnosti, to, co umíte a zvládáte (a není toho málo) a váš půvab, o němž kdysi dokázal hovořit dlouhé hodiny.

10. V důležitých situacích  vás nepodrží anebo zradí

Dřív vás vždy podpořil, zastal se vás před svou matkou, před dětmi nikdy nedal najevo, že by měl na určitou situaci opačný názor, než máte vy. Teď už zádný ohled nebere. Před tchyní vás otevřeně kritizuje, stěžuje si na vás i společným přátelům, dětem dává opačné příkazy a pokyny, než jsou ty, které slyší od vás.

Zdroj: tn.cz

Linkuj si!      Jaggni to!Jaggni to!   Pridej na Seznam  
JOSEF KUBÍK nákladní autodoprava

Zanechej komentář