Premiér Mirek Topolánek byl dnes pozván na Pražský hrad. Poprvé od svého znovuzvolení ho přijal prezident Václav Klaus. Důvod? Politici chtějí sladit své kroky pro příští měsíce. Na svůj návrat do ministerského křesla se připravuje i Jiří Čunek.

Jiří Čunek pro svůj návrat do křesla ministra pro místní rozvoj získal již dříve plnou podporu své domovské KDU-ČSL. Vedení lidovců premiéra dokonce vyzvalo ke jmenování Čunka bez okolků a podmínek. ODS se nebrání a premiér tak čeká pouze na jediné – až se zotaví po nedávné operaci srdce největší Čunkův kritik, ministr zahraničí za zelené Schwarzenberg. Ten požádal o důkazy, kterými předseda lidovců dostatečně vysvětlí své majetkové poměry.
Schwarzenberg se brzy dočká, přislíbil premiér

“Já chci dát čas. Jiří Čunek – dnes jsem s ním mluvil – připravuje pro Karla Schwarzenberga všechny potřebné materiály, bude to auditováno nezávislým způsobem,” řekl v Nedělní partii TV Prima premiér Mirek Topolánek. Předseda vlády opět zopakoval, že trestněprávní připomínky k bývalému vicepremiérovi byly vyřešeny, a tak není důvod mu funkci opět nesvěřit. Navíc je předsedou koaliční strany a má tak automaticky nárok na ministerské křeslo.

Podle předsedy Strany zelených Martina Bursíka by se mohl ministr zahraničí v republice objevit už brzy, celá záležitost by se tak mohla uzavřít do konce března.

Liškovi zvoní umíráček

I kdyby Karel Schwarzenberg nakonec zůstal ve vládě s předsedou KDU-ČSL, patrně stejně dojde k personálním výměnám. Svůj odchod totiž svým voličům v případě comebacku Čunka přislíbil ministr školství Ondřej Liška (SZ). S tím jsou již koaliční partneři smířeni.

“Liška stejně moc nedokázal a bylo jen otázkou času, kdy odejde. Je mladý a neví, co chce. Navíc s ním není spokojeno ani mnoho učitelů,” řekl pro Atlas.cz zdroj z vedení občanských demokratů. Podobně mluví i lidovci, kteří svého předsedu ve vládě chtějí za každou cenu.

Strana zelených tak opět bude hledat nového ministra. Šanci má Olga Zubová. Narozdíl od Lišky je totiž přes oblast školství expertkou a o jejím jméně se spekulovalo již dříve.

Zdroj: azpravy.cz

Linkuj si!      Jaggni to!Jaggni to!   Pridej na Seznam  
JOSEF KUBÍK nákladní autodoprava

Zanechej komentář