Určitě už vás někdy napadlo, zda v dnešní době, kdy se čím dál tím víc k psaní používají klávesnice, ať už klasických nebo kapesních počítačů, elektrické psací stroje nebo mobily, má ještě vůbec místo psaní rukou. Mohlo by se dokonce přijít s kontroverzní myšlenkou, že by se časem děti přestali učit psát klasicky a každá lavice prvňáčka by byla vybavena počítačem. Naštěstí má psaní perem určité své výhody a své kouzlo, takže by se k tomuto nápadu postavilo pravděpodobně mnoho odpůrců.
   Přes to, že se dnes téměř všechny důležité informace ukládají a uchovávají v digitální formě, vznik více než poloviny z nich je stejně spojen s něčím rukopisem. Dochází k dvojitému zpracování  jedněch a těch samých informací. Představte si businessmana na obchodním jednaní. Potřebuje si rychle dělat poznámky, náčrtky, přehledně poznamenat data. Nejrychleji a nejpohodlněji to samozřejmě stále půjde ručně a na papír. Takže po skončení jednaní někdo tyto poznámky musí vzít a přepracovat, tak aby se výsledky jednání, úkoly, schůzky či nové kontakty uložily do správných programů. To byl jeden příklad, další se týká společností zabývajících se dotazníkovou činností neboli hromadným zpracování informací. Každý vyplněný dotazník někdo musí zanést do systému. Opět se nad jednou věcí tráví čas dvakrát, a tak by se mohlo pokračovat. Kam tím vším ale mířím?

Pero AISS   Na trhu už se delší dobu na tyto problémy nachází odpověď. Jmenuje se Actinote Integrated Solution Suite (AISS). AISS, vyvinuté společností Actimage, zajišťuje automatickou digitalizaci dokumentů napsaných rukou. Není tedy třeba se vzdávat zaznamenávání informací perem. Jen je třeba mít speciální. S AISS se nemusíte odepřít zvyk psaní rukou a zároveň jsou vaše informace přenášeny v numerickém formátu přímo tam, kam potřebujete. Vaše informace jsou tedy okamžitě digitalizovány a připraveny k dalšímu použití. AISS je nejvhodnější pro organizace (ať už soukromé nebo veřejné), které chtějí dále používat tužku a papír, ale chtějí tuto činnost zoptimalizovat a zároveň si tím ušetřit práci a peníze.

Jak to vlastně funguje?

   funkce chytreho pera
Píšete a vyplňujete formuláře pomocí chytrého kuličkového pera, jehož kulička je vybavena infračerveným video snímačem. Aby se pero mohlo prostorově orientovat, používá se speciální papír, který je opatřen jedinečným vzorem předtištěných miniaturních bodů. Právě díky tomuto jedinečnému vzoru pero dokáže rozpoznat polohu na papíře a dokonale přesně rozpoznat napsaná data. Pak už stačí jen data převést do počítače opatřeným speciálním softwarem. Díky přenosu informací rozeznáváme dvě verze této vymoženosti, a to ?klasik? a ?mobil?. Verze první stahuje data tím, že umístíte své pero do tzv. docking station a ta pomocí USB kabelu přenese data do počítače. Druhá, mobilní verze je opatřena Bluetooth, díky němuž jsou data okamžitě po dopsání sama automaticky přenesena do zvoleného zařízení, což často u této verze bývá kapesní počítač. Přitom záleží jen na vás, zda své informace budete přenášet ve verzi grafické nebo již rozpoznaný text, každopádně grafická podoba zůstává vždy zachována. Co je však ještě promyšlenější, je systém příkazů, které jen stačí napsat na papír na začátek řádku a díky kterému se v používání AISS dostanete ještě dál. Takže nakonec vaše chytré pero, které spolupracuje například i s Outlookem, samo rovnou odešle email, uloží vám nový kontakt nebo do diáře zadá schůzku či nový úkol.

   Neušetříte peníze jen za sekretářku, ale snížíte celkově režijní náklady firmy. Vezmeme si následující příklad:
   Máme společnost, která má zhruba 3000 externích spolupracovníků, kteří vyplňují formuláře, a to přímo u klienta. Jeden formulář má 10 stran. Pracovníci za rok vyplní celkově kolem 200 000 formulářů. Zpracování takového formuláře pak zabere zhruba 30 minut (zadání a kontrola). Náklady se po propočtu pak vyšplhají na 50 ? na hodinu a tím se roční vnitřní náklady společnosti vyšplhají až na 5 000 000 ?. Pokud by společnost svou situaci řešila pomocí AISS, snížila by náklady v prvním roce jeho užívání o 50%, a to i když zahrneme vysokou vstupní investici.

   Více informací můžete nalézt na stránkách výrobce www.actimage.com

Linkuj si!      Jaggni to!Jaggni to!   Pridej na Seznam  
JOSEF KUBÍK nákladní autodoprava

Zanechej komentář