Pražské planetárium vybere dva studenty pro další ročník Mezinárodní studentské vesmírné akademie. Setkání pořádá Americké kosmické a raketové středisko na severu Alabamy ve městě Huntsville, které je kolébkou americké astronautiky. Uskuteční se od 25. července do 1. srpna.

O akci planetárium informuje na svých internetových stránkách www.planetarium.cz.

Účastníci absolvují přednášky o vesmírném programu Úřadu pro letectví a vesmír (NASA), absolvují část skutečného tréninku astronautů, pilotů i letových vědeckých specialistů pod vedením profesionálů včetně aktivních astronautů. Dostanou také příležitost účastnit se simulovaných letů raketoplánu.

Součástí výcviku bude také simulovaný let raketoplánu.Každoročně jsou na tuto akci zváni účastníci z více než třiceti zemí světa. Mezi zvanými je od roku 1995 také Česká republika. Od všech účastníků se očekává dobrá znalost angličtiny a zájem o vesmírné lety nebo o obory, které s nimi souvisejí, například o astronomii, chemii, biologii, lékařství, elektroniku či robotiku. Věk studentů musí být v rozmezí 15 až 18 let. Podmínkou pořadatelů je, že každý stát bude reprezentovat chlapec a dívka, doprovázení pedagogem.

Pobyt v Huntsville hradí pořadatel, dopravu do Huntsville a zpět do své země si hradí účastníci. Konkurz v planetáriu je bezplatný.

První kolo konkurzu bude mít písemnou podobu. Zájemcům planetárium zašle na požádání dotazník, který musí spolu s životopisem a písemnou prací v angličtině zaslat zpět nejpozději do 5. března. Dotazy a připomínky planetárium přijímá na e-mailové adrese isc@planetarium.cz.

Pořadatelé upozorňují, že o úspěchu v konkurzu rozhoduje především vynikající znalost angličtiny a podrobné znalosti o astronautických projektech.

Zdroj: www.tyden.cz

Linkuj si!      Jaggni to!Jaggni to!   Pridej na Seznam  
JOSEF KUBÍK nákladní autodoprava

Zanechej komentář