Britské ministerstvo obrany odtajnilo dokumenty, podle nichž Británii již mnoho let navštěvují vetřelci z hloubi vesmíru. Od 50. let bylo v zemi hlášeno až 11.000 UFO, informoval úřad.

Británie je už mnoho let cílem návštěv bytostí z vesmíru, vyplývá z odtajněných dokumentů ministerstva obrany, ze kterých citovala zahraniční agentura Reuters. Informace v nich jsou založeny převážně na svědectvích o spatření vesmírných lodí mimozemšťanů a jejich posádek. Od 50. let bylo v Británii hlášeno až 11.000 UFO (neidentifikovatelných létajících objektů). V dobách studené války prověřovaly úřady každý nahlášený případ kvůli tomu, že by se mohlo jednat o sovětské či jiné nepřátelské letadlo.

“Některé zprávy zůstávají bez vysvětlení, ale nenašli jsme žádný důkaz, že tyto jevy představují nějakou hrozbu pro národní bezpečnost, a proto není důvod k hlubšímu vyšetřování s pomocí zdrojů obrany,” stojí v oficiálním dopise z roku 1985.

Zvláštní britský úřad pro létající talíře, který téměř půl století oficiálně studoval činnost mimozemšťanů ve světě, byl zrušen až po pádu berlínské zdi. Vláda to v roce 2001 zdůvodnila tím, že se výrazně snížil počet příletů UFO k Zemi.

Poprvé se termín UFO objevil ve zprávě amerického vojenského letectva v roce 1950, tedy tři roky poté, kdy byl ve státě Washington údajně spatřen ?létající talíř?. Američtí i britští odborníci dospěli již v 50. letech k závěru, že žádné UFO neexistují, ale zprávy o nich vedly vlády jako tajné.

Zdroj: azpravy.cz

gelové nehty
Linkuj si!      Jaggni to!Jaggni to!   Pridej na Seznam  
JOSEF KUBÍK nákladní autodoprava

Zanechej komentář