Stává se z toho smutné pravidlo – co měsíc, to odchod nějaké velké osobnosti. Tentokrát se budeme loučit s jedním z největších velikánů, legendárním Michaelem Crichtonem, který ve věku 66 let v úterý v Los Angeles dopsal poslední řádky svého života.

Že byl Michael Crichton výjimečným autorem, o tom se snad nikdo přít nebude. Ano, adaptace jeho děl byly značně zjednodušené, nicméně i tak se jim nedalo upřít kouzlo. Jurský park dodnes platí za jednu z nejlepších ?filmových atrakcí” všech dob a i snímky Vycházející slunce, Kmen Andromeda a Koule nedopadly úplně zle (osobně mám ještě slabost pro Kongo… už pro ten úvod Bruce Campbella.) Nicméně film ani zdaleka neodrážel Crichtonovu tvůrčí zručnost, ve které kombinoval vypravěčskou rafinovanost se zajímavými faktografickými (a vědeckými) postřehy.

Pozici bestsellerového spisovatele si postupem let Crichton rozšířil o scenáristiku (akční vypalovačka Twister), pozici producenta (vzpomeňme na vynikající seriál Pohotovost) a párkrát se též pustil na pole režie (za všechny filmy jmenujme solidní drama V komatu). Nicméně i legendy nejsou nesmrtelné a tak Crichton v úterý prohrál svůj letitý (a velmi dobře utajený) boj s rakovinou. Vzdejme mu hold minutou ticha… třeba i tím, že si připomeneme něco z jeho tvorby. Já osobně už jsem otočil první stránku Vycházejícího slunce.

Zdroj: azpravy.cz

Linkuj si!      Jaggni to!Jaggni to!   Pridej na Seznam  
JOSEF KUBÍK nákladní autodoprava

Zanechej komentář