Tchajwanská počítačová firma Asus začala na českém trhu nabízet notebooky vyrobené z bambusu. Po počítačích s krytem potaženým kůží jde o další řadu z přírodních materiálů. Firma chce notebooky Bamboo deklarovat své zaměření na ekologii.

Na nevšední design vsadili v minulosti i další výrobci počítačů. Například Sony loni představila notebook Vaio v klavírním laku, Acer prodával přenosný počítač v barvách Ferrari i se stylovou myší a Toshiba představila “měděný” notebook. Výrobce čipů Intel již v roce 2004 uvedl limitovanou edici notebooků s metalickým lakem nebo vrstvou křišťálu Swarovski. Důrazem na vzhled svých výrobků je známa i firma Apple.

Bambus je podle zástupců Asusu materiál, který dosahuje pevnosti srovnatelné s mnoha slitinami. Tenké notebooky Asus Bamboo bude firma nabízet s obrazovkou o velikosti 11 a 12 palců a hmotnosti od 1,25 do 1,57 kilogramu. Uživatelé mohou volit mezi různými odstíny nebo laserem vytvořeným vzorováním.

Asus začal v druhé polovině letošního roku v přenosných počítačích využívat technologii Super Hybrid Engine, která přizpůsobuje výkon počítače aktuálním potřebám uživatele a zvyšuje tak výdrž baterií až o 70 procent. Na optimalizaci výkonu a energetické účinnosti se podílí zejména inteligentní monitorování příkonu jednotlivých součástí notebooku a automatické úpravy napájení v reálném čase.

Bezdrátový ovladač Eee Stick by měl fungovat s jakýmkoli PC.

Bezdrátový herní ovladač

Asus představil také nový bezdrátový ovladač Eee Stick, který převádí fyzické pohyby rukou na odpovídající pohyby na obrazovce. Firma ho bude spolu s několika hrami přikládat k některým modelům miniaturních notebooků Eee PC, ale lze ho použít k hraní her na jakémkoli počítači.

Vestavěný snímač pohybů nabízí tři různé provozní režimy: 3D pohyb, ukazování a naklánění. První z nich reaguje na pohyby v osách a na otáčení zápěstí. Hodí se proto především pro sportovní a akční hry. Režim ukazování dobře zvládá střílení. Režim naklánění reprodukuje pohyby vpřed, vzad a do stran a je určen pro závodní a letecké simulátory.

Zdroj: www.tyden.cz

Linkuj si!      Jaggni to!Jaggni to!   Pridej na Seznam  
JOSEF KUBÍK nákladní autodoprava

Zanechej komentář