Apple vydal 45 opravných záplat, které mají odstranit nedostatky v zabezpečení telefonu iPhone a přehrávače iPod Touch. Záplaty jsou součástí nového operačního systému iPhone OS 3.0, který je zdarma ke stažení.

“Pro iPhone je to opravdu velký počet záplat,” řekl podle agentury Reuters odborník na bezpečnost počítačových systémů Dino Dai Zovi. Ten píše knihu, která se věnuje problematice prolomení zabezpečení u tohoto telefonu. Většina expertů se shoduje, že je velmi neobvyklé, aby Apple vydal tolik záplat najednou.

Zatím nicméně není jisté, zda už vůbec existuje nějaký škodlivý software, který je namířen proti iPhonu. Apple totiž na trh mobilní komunikace vstoupil teprve před dvěma lety.

ČTĚTE TAKÉ: Apple představil nový iPhone

Konkurenční společnost Research in Motion nedávno vydala záplatu pro svůj komunikátor BlackBerry. Zjistilo se totiž, že slabé místo v zabezpečení by mohlo hackerům pomoci získat nad přístrojem kontrolu a dostat se do podnikových počítačových sítí.

Hackeři zatím věnují nejvíce úsilí psaní programů útočících na počítače s operačním systémem Windows. Ten je totiž nainstalován na více než devadesáti procentech všech počítačů. Analytici ale předpokládají, že se to změní, protože roste prodej mobilních přístrojů s novými operačními systémy, zatímco prodej počítačů se nyní snižuje.

Telefony toho dovedou stále více a pro hackery se tak stávají lákavým cílem. “Už to nejsou jen hloupé přístroje, s nimiž se dá jen telefonovat. Je v nich uložena spousta informací osobní povahy a v některých případech se využívají také jako elektronická peněženka,” podotkl mluvčí společnosti McAfee Joris Evers.

Zdroj: www.tyden.cz

Linkuj si!      Jaggni to!Jaggni to!   Pridej na Seznam  
JOSEF KUBÍK nákladní autodoprava

Zanechej komentář